ТРЕНІНГ ДЛЯ ШКІЛЬНИХ КОМАНД

з освіти для демократичного громадянства і прав людини

З 16 по 19 лютого у м. Львові відбувався тренінг з питань освіти для демократичного громадянства і прав людини. У ньому взяла участь і команда Княгининівського ліцею (заступник директора Людмила Возняк, учитель української мови та літератури Іванна Мислива-Бунько, депутат Княгининівської ОТГ Галина Гарбарук, мама учня 3 класу Тетяна Ревенок).

Навчання проходить у рамках програми «Демократична школа», що спрямована на підтримку системних демократичних реформ шкільної освіти в Україні. Особливо актуальним воно є з упровадженням НУШ.

 

Програму реалізує Європейський центр ім. Вергеланда за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та у співпраці з МОН України, Радою Європи, Центром освітніх ініціатив та ІСАР «Єднання».

 

Упродовж чотирьох надзвичайно насичених днів шкільні команди ознайомилися з поняттями «освіта для демократичного громадянства» і «освіта з прав людини в освітньому процесі», цінностями демократії, побудували драбину Харта і демократичну школу в 3D. Кожна команда попрацювала з інструментом демократичного розвитку школи, графічно зобразила співпрацю з громадою та продумала реальні кроки двосторонньої співпраці, дещо спланувала зміни у власній школі.

 

Усі сесії проходили у формі ситуативно-рольових ігор, практичних вправ, квестів.

 

Досить цікаво пройшов вечір інтеграції: це був вернісаж. Школи мали змогу представити один одній свої «родзинки». І, насправді, все вдалось.

За чотири дні нам ніхто з тренерів не дав готового рецепта створення демократичної школи. Та й навіщо?!

Демократична школа – це не ідеальна школа, це процес взаємодії, мирного співіснування адміністрації, учителів, учнів, батьків і громади, виховання цінностей, дотримання встановлених правил.

Памʼятаймо: демократія не передається генетично. Це поведінка, якої можна навчитися. Можна і не навчитися, якщо освіта не керуватиметься цінностями, принципами та методами демократії.

Тому починаймо працювати сьогодні, щоб було завтра!